Właśnie wróciłyśmy z Uniwersytetu Przyrodniczego, na którym odbyło się dzisiaj szkolenie z projektowania w aplikacji.

Udostępnienie aplikacji do użytku dla studentów, zwłaszcza Uniwersytetu Przyrodniczego, którego Małgorzata Stuła jest absolwentką – było zawsze jednym z priorytetów dla Zespołu MyGreenSpace. Dziwne, że uczelnie wyższe takie jak SGGW czy ZUT już dawno przedstawiły aplikację swoim studentom, a tymczasem alma mater założycielki i właścicielki aplikacji jest jedną z ostatnich uczelni wyższych w kraju ;)

Dziś w końcu, po przeszło dwóch latach starań, udało się zorganizować oficjalne spotkanie dla studentów, absolwentów i prowadzących przedmioty projektowe na UP (wcześniej „nieoficjalne” spotkanie dla studentów zorganizował Klub Innowatora, działający przy UP we Wrocławiu).  Wbrew pozorom, wcale nie było łatwo i możliwe, że nie odbyłoby się, gdyby nie pomoc SPAK (Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu), Ambsadorów Zieleni oraz Pani dr Marty Weber-Siwirskiej.

Okazuje się, że Uczelnia jest zawsze wprost proporcjonalnie zajęta, co chętna do współpracy. Prowadzący przedmioty projektowe znają natomiast wszystkie narzędzia, bo nie znaleźli czasu na udział w  szkoleniu. Szkoda! W dalszym ciągu nie robią nic, by ułatwić naukę i przygotować do przyszłej pracy swoich studentów.

Na szczęście:  doktoranci (pełni jeszcze ambicji i chęci do działania), wyjątkowi przedstawiciele kadry oraz studenci, którzy zjawili się bardzo licznie, udowadniają, że wysiłki zmierzające do wprowadzenia MyGreenSpace i w ogóle – nowych technologii na uczelnie – mają sens.

Część teoretyczną prowadziła mgr inż. Małgorzata Stuła – autorka aplikacji i absolwentka Ogrodnictwa UP we Wrocławiu. Część praktyczną prowadziła mgr inż. arch. kraj. Maja Nadgrodkiewicz – specjalista ds.marketingu i architekt krajobrazu w MyGreenSpace, absolwentka architektury krajobrazu UP we Wrocławiu.

Szczególne podziękowania dla doktor Marty Weber-Siwirskiej z Instytutu Architektury Krajobrazu we Wrocławiu.

Zdjecia:
malgorzata-stula-up

malgorzata-stula-up-wroc

malgorzata-stula-up-wroc-1

Fot. Małgorzata Stuła w trakcie prelekcji.

m_nadgrodkiewicz_mygreenspace

szkolenie_up

Fot. Maja Nadgrodkiewicz w części praktycznej.

Jeżeli ktoś z czytających ten wpis był obecny na szkoleniu i uważa, że było warto – prosimy o komentarz.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>