W dzisiejszym artykule przedstawiamy kolejne dwie sosny, które mogą być atrakcyjną ozdobą naszych ogrodów przydomowych. Pamiętajcie, że wszystkie prezentowane przez nas sosny znajdują się w aplikacji MyGreenSpace i możecie je wykorzystać w projektowaniu ogrodów.

Pora na sosnę karłową ‚Glauca’ (Pinus pumila ‚Glauca’) oraz sosnę pospolitą ‚Beuvronensis’ (Pinus sylvetris ‚Beuvronensis’).

projektowanie_ogrodów_warszawa

aplikacja_do_projektowania_ogrodów

sosna_karłowa_glauca

Roślina wolnorosnąca o krzaczastym nieregularnym, pokroju.

WYSOKOŚĆ: do 1 m.

IGŁY: charakterystyczny, szaroniebieski kolor igieł. Igły lekko wygięte, zebrane po dwie w pęczku. Od spodu z białymi paskami.

STANOWISKO/GLEBA: roślina tolerancyjna w stosunku do gleby. Najlepiej rośnie na glebach lekkich i piaszczystych. Odczyn podłoża powinien być lekko kwaśny. Tak jak inne sosny, wymaga stanowiska słonecznego, dlatego należy ją sadzić w miejscach dobrze nasłonecznionych. Odporna na niskie temperatury i silny wiatr.

ZASTOSOWANIE: ze względu na barwę igieł, świetnie sprawdzi się w barwnych kompozycjach, np. z sosną pospolitą ‚Aurea’. Dobrze wygląda sadzona w większej grupie roślin. Znajduje zastosowanie również na wrzosowiskach i ogrodach skalnych.

pinus_pumila_glaucaSosna karłowa ‚Glauca’ sadzona w grupie innych roślin oraz w ogrodzie skalnym.

sosna_pospilta_beuvronensis

Odmiana sosny pospolitej przybierająca kulisty, zwarty pokrój.

WYSOKOŚĆ: w wieku 10 lat dorasta do 1 – 1,5 m.

IGŁY: krótkie, popielatozielonkawe, gęsto ułożone, nastroszone. Wyrastające po dwie w pęczku.

STANOWISKO/GLEBA: nie ma szczególnych wymagań co do gleby. Najlepiej rośnie na glebach lekkich i piaszczystych. Odczyn podłoża powinien być lekko kwaśny. Tak jak inne sosny, wymaga stanowiska słonecznego, dlatego należy ją sadzić w miejscach dobrze nasłonecznionych.

ZASTOSOWANIE: świetnie sprawdza się w formie bonsai. Również w ogrodach przydomowych, w barwnych kompozycjach z innymi roślinami. Do stosowania na wrzosowiskach i w ogrodach skalnych.

 

pinus_sylvestris_beuvronensisSosna pospolita ‚Beuvronensis’ w formie bonsai oraz jako soliter w ogrodzie przydomowym.

Źródła zdjęć: e-ogrody.pl,  pl.pinterest.com, allegro.pl,

Zajrzyjcie na nasze strony na Facebook’u, Google+, Pinterest, Twitterze i bądźcie z nami na bieżąco.

Na naszym blogu co tydzień mamy dla Was nową porcję artykułów z inspiracjami, poradami, które pomogą Wam w projektowaniu ogrodów. Wykorzystajcie je w aranżacji własnego zielonego miejsca.

Pozdrawiamy!

Zespół MyGreenSpace


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>