Na dzisiaj kolejne dwie odmiany derenia z naszej aplikacji: dereń biały ‘Sibirica’ oraz dereń biały ‘Sibirica Variegata’, które możecie wykorzystać w swoich ogrodowych aranżacjach.

Wykorzystajcie je jako efektowne tło dla innych roślin na rabacie lub jako roślinę soliterową w swoim ogrodzie przydomowym.

Derenie świetnie wyglądają zarówno sadzone w grupie, jak i jako pojedyncze rośliny.

wzór_grafiki

 

Poniżej filmik:

film_cornus_alba_aurea

 

sibirica

Średniej wielkości krzew o rozłożystym pokroju, o ozdobnych liściach i kontrastującym z nimi czerwonych pędach.

WYSOKOŚĆ: 2,5m

LIŚCIE: jajowate, lekko pomarszczone, zielone. Jesienią liście żółkną, potem przybierają barwę lekko pomarańczową. Liście tworzą kontrast z czerwonymi pędami, dlatego są atrakcyjne również zimą.

STANOWISKO: słoneczne, półcieniste

GLEBA: roślina radzi sobie prawie na każdym rodzaju gleby: od suchej i piaszczystej, po wilgotną, o pH kwaśnym po lekko zasadowy. Jednak najlepszym stanowiskiem dla tych krzewów będzie gleba wilgotna i żyzna.

ZASTOSOWANIE: formowane lub nieformowane żywopłotu ze względu na gęsty pokrój rośliny. Mogą być sadzone na rabatach, jako efektowne tło dla innych roślin. Należy jednak pamiętać, o tym żeby sadzić je z tyłu rabaty, ponieważ mogą przesłonić inne rośliny. Może być sadzony pojedynczo lub w grupach.

cornus_sibirica

 

sibirica_variegata

Średniej wielkości krzew o rozłożystym pokroju z pstrokatymi, biało-zielonymi liśćmi. Odmiana ma atrakcyjny wygląd ze względu na biało-zielone zabarwienie liści zestawione z czerwonymi pędami rośliny. Sprawdzi się zarówno w dużych jak i małych ogrodach przydomowych.

Jest również najsilniej rosnącym krzewem w grupie dereni – przyrasta aż 20 cm w ciągu roku.

WYSOKOŚĆ: ok 2,5 m

LIŚCIE: jajowate, lekko pomarszczone, jego biało-zielone liście posiadają węższa białą obwódkę- liście są bardziej zielone. Na jesieni pięknie przebarwia się na lekko różowy kolor.

STANOWISKO: słoneczne, półcieniste, jednak krzew poradzi sobie także w cieniu

GLEBA: dobrze rosną na każdej glebie – od mokrej, gliniastej po suchą, piaszczystą. Są tolerancyjne względem pH podłoża, preferują odczyn lekko kwaśny lub lekko zasadowy. Gleba powinna być żyzna.

OCHRONA NA ZIMĘ: są całkowicie mrozoodporne i nie wymagają ochrony na zimę

ZASTOSOWANIE:  formowane lub nieformowane żywopłotu ze względu na gęsty pokrój rośliny. Mogą być sadzone na rabatach, jako efektowne tło dla innych roślin. Należy jednak pamiętać, o tym żeby sadzić je z tyłu rabaty, ponieważ mogą przesłonić inne rośliny. Może być sadzony pojedynczo lub w grupach.

cornus_sibirica_variegata

Źródła zdjęć: fotosik.pl, pinterest.com.

Zajrzyjcie na nasze strony na Facebook’u, Google+, Pinterest, Twitterze i bądźcie z nami na bieżąco.

Na naszym blogu co tydzień mamy dla Was nową porcję artykułów z inspiracjami, poradami, które pomogą Wam w projektowaniu ogrodów. Wykorzystajcie je w aranżacji własnego zielonego miejsca.

Pamiętajcie, że jeśli brakuje Wam jakiejś rośliny napiszcie do Nas na adres contact@mygreenspace.pl. Postaramy się dla Was wykonać taki model rośliny.

Pozdrawiamy!

Zespół MyGreenSpace

 


Komentarze

  1. Henia pisze:

    cudne derenie !

  2. Henia pisze:

    w 3 D wyglądają jak realne ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>