Są młodzi, mają świetne pomysły i już niedługo zaczną je wdrażać na niemieckim rynku.

Do wejścia na niemiecki rynek przygotowuje się pomysłodawczyni MyGreenSpace – wielofunkcyjnej platformy do projektowania ogrodów i innych terenów zieleni. Pomysł narodził się jeszcze podczas studiów, gdzie brakowało narzędzi do projektowania ogrodów, oraz z własnej potrzeby, ponieważ klientom zwykle niewiele mówią rysunki techniczne.

Potrzebne są do tego wizualizacje, a ich wykonanie zajmuje nie tylko dużo czasu, ale też znacznie zwiększa koszt zlecenia. Dlatego chciałam stworzyć program, w którym za pomocą jednego przycisku można wygenerować widok ogrodu w 3D oraz kupić składowe elementy użyte w projekcie- wyjaśnia Małgorzata Stuła, 29-letnia absolwentka kształtowania terenów zieleni.

malgorzata_stula_biznes_w_niemczech_laureaciFot. 1 Małgorzata Stuła w towarzystwie Josefa Schmida oraz pozostałych laureatów w Münchner Technologiezentrum.

Platforma MyGreenSpace trafiła w niszę na rynku. Umożliwia projektowanie ogrodu samodzielnie lub we współpracy z innymi, pozwala rozpoznać roślinę na podstawie zdjęcia liścia, a także pokazuję symulację jej wzrostu. Użytkownik może też zamówić wszystkie elementy wykorzystane w projekcie i zlecić jego realizację.

- Moją ideą było przeniesienie branży do internetu, co umożliwi połączenie klientów marzących o swoim ogrodzie z firmami współpracującymi z MyGreenSpace - wyjaśnia Małgorzata Stuła.

malgorzata_stula_biznes_w_niemczech_laureat

Fot. 2 Małgorzata Stuła w trakcie prelekcji w Monachium.

 

Platforma działa na rynku od marca. Dostęp do podstawowej wersji jest bezpłatny, natomiast bardziej zaawansowane narzędzia są dostępne w abonamencie. Od niedawna istnieje także niemieckojęzyczna strona MyGreenSpace. Jak przyznaje Małgorzata Stuła, niemiecki rynek na pierwszy rzut oka wygląda bardzo obiecująco.

 

małgorzata_stula_katarzyna_rzezniczek

Fot. 3 . Wizyta u z Radcy Katarzyny Rzeźniczek z Ambasady RP w Berlinie.

– Bardzo cenny będzie dla mnie kontakt ze specjalistami znającymi ten rynek, którzy wskazaliby mi, jak się na nim poruszać i jakie podjąć pierwsze kroki. Taka wiedza jest dla mnie bezcenna- przekonuje Małgorzata Stuła.

Tekst pochodzi z artykułu opublikowanego w „Pierwszy milion. ForbesMünchner Technologiezentrum”

Zdjęcia:

Fot. 1 Biznes w Niemczech – strona na Facebook’u [https://www.facebook.com/BizneswNiemczech?ref=stream]

Fot. 2 Biznes w Niemczech – strona na Facebook’u [https://www.facebook.com/BizneswNiemczech?ref=stream]

Fot. 3 Biznes w Niemczech – strona na Facebook’u [https://www.facebook.com/BizneswNiemczech?ref=stream]

 


Komentarze

  1. Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na stronę.

  2. Super artykuł. Chętnie będę się przyglądać kolejnym wpisom autora,
    bo zapowiada się nieźle.

  3. Artykuł genialny. Czekam na więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>