Archiwum miesiąca: Październik 2015

Pora na hortensje o różowych kwiatach, które możecie wykorzystać w projektowaniu swoich ogrodów. Wykorzystajcie je jako inspiracje, być może niektóre z gatunków hortensji na stałe zawitają do waszych ogrodów przydomowych.

 

 

Najwcześniej kwitnąca odmiana hortensji, zakwitająca już na początku czerwca. Bardzo dekoracyjna i rzadko spotykana odmiana hortensji. WYSOKOŚĆ: 200 cm […]

więcej »

Przed nami jedenasta odsłona konkursu „Poznaj rośliny MyGreenSpace”.  Powoli zbliżamy się do zakończenia naszego konkursu.  Wszelkie informacje i regulamin konkursu znajduje się na naszym blogu.

Jeśli wiesz co to za roślina, wejdź na nasz profil na FB i w komentarzu pod postem udziel poprawnej odpowiedzi. Osoba, która pierwsza napisze komentarz pod postem na naszej stronie […]

więcej »

W poprzednim artykule była mowa o sposobie i terminie sadzenia, w tym skupimy się na takiej kwestii jaką jest nawożenie rośliny.

Aby nasze hortensje pięknie wyglądały i cieszyły oko przez cały okres wegetacji powinniśmy je od czasu do czasu nawozić.

Rośliny nawozimy 2-3 x w sezonie. Ze względu na to, że preferuje ona […]

więcej »

Przedstawiamy hortensje o pełnych białych kwiatach.

 

 

Mocna, obficie kwitnąca odmiana hortensji o dość luźnym pokroju. Zaletą są grube, sztywne pędy.

 

WYSOKOŚĆ: 150 cm KWIATY: zebrane w duże kwiatostany w kolorze biały do kremowego KWITNIENIE: VII – IX STANOWISKO: półcieniste, osłonięte od wiatru, jeśli zapewnimy jej odpowiednią wilgotność […]

więcej »

Przed nami dziesiąta odsłona konkursu „Poznaj rośliny MyGreenSpace”.  Tym razem zmieniamy roślinę. Wszelkie informacje i regulamin konkursu znajduje się na naszym blogu.

Jeśli wiesz co to za roślina, wejdź na nasz profil na FB i w komentarzu pod postem udziel poprawnej odpowiedzi. Osoba, która pierwsza napisze komentarz pod postem na naszej stronie na FB […]

więcej »

Pozostajemy w temacie hortensji. Dzisiaj mówimy o tym kiedy i jak należy sadzić hortensje np.: w swoim ogrodzie przydomowym.

Zalecanym terminem sadzenia jest: od początku kwietnia do początku sierpnia.

Sadzonki kupione w doniczce można sadzić przez cały okres wegetacji (początek marca – koniec listopada) jednak rośliny lepiej się przyjmą gdy w podłożu jest więcej […]

więcej »

Przed nami dziewiąta odsłona konkursu „Poznaj rośliny MyGreenSpace”.  Tym razem zmieniamy roślinę. Wszelkie informacje i regulamin konkursu znajduje się na naszym blogu.

Jeśli wiesz co to za roślina, wejdź na nasz profil na FB i w komentarzu pod postem udziel poprawnej odpowiedzi. Osoba, która pierwsza napisze komentarz pod postem na naszej stronie na więcej »

Na dzisiaj kolejna porcja hortensji, którą możecie wykorzystać w swoich ogrodach przydomowych: hortensja bukietowa ‚Kyushu’, hortensja bukietowa ‚Little Lime Jane’, hortensja bukietowa ‚White Lady’ oraz hortensja pnąca.

 

 

Zaletą tej odmiany są sztywne wzniesione pędy, błyszczące liście oraz lekko pachnące kwiaty, co jest cechą niespotykaną u innych odmian hortensji. […]

więcej »

Przed nami już ósma odsłona konkursu „Poznaj rośliny MyGreenSpace”.  Tym razem zmieniamy roślinę. Wszelkie informacje i regulamin konkursu znajduje się na naszym blogu.

Jeśli wiesz co to za roślina, wejdź na nasz profil na FB i w komentarzu pod postem udziel poprawnej odpowiedzi. Osoba, która pierwsza napisze komentarz pod postem na naszej stronie na więcej »

W poprzednim artykule mówiliśmy o wymaganiach hortensji. W tym artykule chcemy powiedzieć o zastosowaniach tych roślin. Oczywiście w zależności od gatunku i odmiany, zastosowanie tych roślin będzie się nieco zmieniać. Warto jednak znać ogóle przeznaczenie tej grupy krzewów.

ZASTOSOWANIE

Hortensje świetnie sprawdzają się w parkach oraz dużych ogrodach przydomowych  jako efektowne rośliny na tle […]

więcej »