Archiwum miesiąca: Sierpień 2015

1. Konkurs “Poznaj rośliny MyGreenSpace” trwa od 1 września do 31 października 2015r.

2. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, nie wymaga zgłoszeń uczestników.

3. Od 1 września do 31 października na naszej stronie na FB będziemy publikować filmik pokazujący 1 wybraną roślinę, która znajduje się w aplikacji MyGreenSpace.

4. Zadaniem uczestnika jest […]

więcej »

Hosty czyli funkie – o popularności tych roślin świadczy ogromna liczba wszelakich odmian. W naszej aplikacji mamy ich całkiem sporp, bo 29 odmian. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od odmian o jasno zielonych, prawie żółtych liściach, po ciemnozielone barwy. Postaramy się przybliżyć nieco te wdzięczne rośliny i zachęcić Was do korzystania z nich w MyGreenSpace. Wyglądają pięknie […]

więcej »

Zapewne wiecie, że cały czas udoskonalamy i zmieniamy naszą aplikację tak aby była dla wszystkich funkcjonalnym i wygodnym narzędziem do projektowania ogrodów. Świadczą o tym nowe funkcjonalności, które co jakiś czas pojawiają się w aplikacji MyGreenSpace.

To o czym warto również wspomnieć to stale zwiększająca się liczba roślin, przy pomocy których możecie projektować w […]

więcej »

Marka, którą chcemy dzisiaj przedstawić jest AppleBee. W naszej aplikacji możecie już skorzystać z produktów tej marki oferującej stylowe meble ogrodowe.

Początkiem marki był rok 1993, kiedy to firma Apple Bee zaczęła projektować wyposażenie dla branży hotelarsko – gastronomicznej. Od 1998 r. marka zajmuje się również produkcją mebli do ogrodu.

Spośród szerokiej gamy […]

więcej »

Prezentujemy Wam temat dotyczący ogrodów nieformalnych. Jest to ogród, który nie ma jednego, określanego stylu, czyli nie ma wiodącego kierunku sztuki ogrodowej. Często poszczególne strefy ogrodu mają charakter odpowiadający danemu stylowi. Każda wydzielona strefa może pełnić określoną funkcję: reprezentacyjną, rekreacyjną itp. Od funkcji właśnie będzie zależało dobieranie roślinności, elementów ogrodowych, materiałów.  

Ogród formalny posiada […]

więcej »

Przedstawiamy rośliny, które możecie wykorzystać w ogrodzie leśnym. Zainspirujcie się i sami stwórzcie swój własny leśny, zielony zakątek. 

Drzewa iglaste:

cis jałowiec jodłą sosna świerk

 

Drzewa liściaste:

brzoza dąb pospolity, szypułkowy, bezszypułkowy buk pospolity grab pospolity czeremcha jarząb wierzba,

 

Krzewy iglaste:

cis jałowiec sosna świerk

 

Krzewy liściaste:

azalia japońska barwinek pospolity, berberys […]

więcej »

Pamiętacie nasz ostatni artykuł promocyjny o marce ogrodowych grilli gazowych Happy Cocooning? Dzisiaj przedstawimy Wam markęBettoni, która ma w swojej ofercie unikalne i oryginalne produkty wykonane z betonu.

Z uwagi na coraz większe znaczenie tego materiału w budowie oraz wykończeniu domu i ogrodu, marka Bettoni oferuje szeroki wachlarz produktów z betonu, które nadają przestrzeniom […]

więcej »

Ogród naturalistyczny najczęściej jest lokalizowany na terenach leśnych, bądź na granicach lasu. Będzie nosił miano magicznego zacienionego leśnego zakątka z wysokimi drzewami.

Ogród naturalistyczny typu górskiego nadaje się dla osób dobrze czujących się w klimacie leśnym, uwielbiających tajemnicze, leśne zakątki. Aby móc posiadać taki ogród najlepiej mieć już zalesioną działkę lub działkę z kilkoma, ale […]

więcej »

W zeszłym tygodniu mówiliśmy o ogrodowych inspiracjach związanych z krajobrazem łąkowym. Dzisiaj przedstawiamy rośliny, które mogą być wykorzystane w takim ogrodzie. 

Krzewy liściaste:

dereń biały, kousa, świdwa dziki bez dzika róża perukowiec rokitnik sumak wierzba

 

Łąka kwietna:

Stanowisko przeciętne (gleba piaszczysto – gliniasta, średnio próchniczna,  stanowisko średnio/ umiarkowanie słoneczne):

chaber bławatek, polny, […]

więcej »

Przedstawiamy naszego nowego Partnera – firmę Deeco, która jest dystrybutorem palenisk ogrodowych marki HappyCocooning.

Paleniska ogrodowe zasilane gazem mogą stanowić efektowną oprawę dla spotkań w ogrodzie.

Zobaczcie jak wyglądają paleniska marki Happy Cocooning w naszej aplikacji:

Dzięki ogrodowym paleniskom gazowym nawet w chłodne wieczory i dni ogród może być miejscem spotkań z rodziną lub […]

więcej »