Archiwum miesiąca: Lipiec 2015

Ogród naturalistyczny najczęściej jest lokalizowany na terenach górskich, bądź w niedalekiej odległości od gór. Taki ogród cechuje się surowością natury. Ogród naturalistyczny typu górskiego nadaje się dla osób uwielbiających różnego rodzaju skalniaki, a także dla osób dobrze czujących się w surowym krajobrazie górskim.

Charakterystyka stylu naturalistycznego typu górskiego:

charakter: naturalny, górski, surowy, prostota i surowość, […]

więcej »

Naturalność jest nam bliska

Przez dnia 28 lipca 2015

W tym artykule przedstawimy ogród w stylu naturalistycznym. Jest to przede wszystkim naśladowanie natury i dobieranie roślin tak, aby ogród wyglądał jak pozornie “dziki”, lecz w rzeczywistości ukształtowany ręką człowieka.

W dzisiejszym artykule omówimy ogólnie ogrody naturalistyczne, a w kolejnych przedstawimy poszczególne ich typy.

Ogród naturalistyczny jest ukształtowany w zależności od otaczającego go krajobrazu. […]

więcej »

Przedstawiamy naszego nowego Partnera – firmę Donel – Ekskluzywne Donice, która ma w swojej ofercie donice zarówno do wnętrz, jak i do ogrodów.

Produkty firmy Donel to połączenie estetyki, designu i jakości. Są świetnym rozwiązaniem przy tworzeniu prostych, ale zarazem zaskakujących aranżacji ogrodowych, dla osób które lubią otaczać się zielenią.

Zobaczcie jak donice firmy […]

więcej »

Ogród minimalistyczny cechuje prostota formy i treści oraz oszczędność w dobieraniu gatunków roślin. W takim ogrodzie ozdobą są idealnie strzyżone rośliny. Sprawdźcie jakie rośliny z powodzeniem możecie wykorzystać w swoich aranżacjach ogrodowych. 

Drzewa liściaste:

brzoza brodawkowata, papierowa grab pospolity klon pospolity, palmowy surmia (inaczej katalpa) śliwa wiśniowa wiśnia pospolita, piłkowana

 

Krzewy iglaste:

cis […]

więcej »

Dzisiaj poruszymy tematykę ogrodu minimalistycznego. Tworzy go unikalna forma sztuki ogrodowej, stosowana nie tylko w ogrodach przydomowych, ale i także na terenach publicznych. Cechuje go prostota formy i treści, oszczędność w dobieraniu gatunków roślin. W takim ogrodzie ozdobą są zazwyczaj idealnie strzyżone rośliny i materiały najnowszej technologii.

Minimalizm wyszedł z naszych wnętrz i ostatnio jest […]

więcej »

W naszej aplikacji oprócz roślin oraz akcesoriów do ogrodu, możecie kupić także produkty, które są jego bazą przy tworzeniu. Takim produktem jest kora ogrodowa.

Przedstawiamy naszego nowego Partnera – firmę KorDrew, który jest liderem w produkcji i dostawie kory sosnowej.

 

Firma Kor-Drew działa lokalnie, na terenie województwa wielkopolskiego oraz dolnosląskiego. Istnieje również możliwość […]

więcej »

Rośliny w ogrodzie chińskim

Przez dnia 17 lipca 2015

Zarówno w ogrodzie japońskim, jak i w ogrodzie chińskim dużą wagę przywiązuje się do symboliki. Dobór roślin do ogrodu jest tu niezwykle istotny, ponieważ poszczególne rośliny są nośnikami treści, np: bambus jest symbolem przyjaźni, piwonia – symbol zdrowia i dobrobytu. Odpowiednio dobrane rośliny i świadomość ich znaczenia w ogrodzie tworzy klimat ogrodu chińskiego. 

Drzewa […]

więcej »

W dzisiejszym artykule wprowadzimy orientalną nutę z ogrodu chińskiego. Magia ogrodu chińskiego polega na tym, że na pierwszym miejscu jest stawiane piękno naturalnego krajobrazu. Ogród chiński to połączenie minimalizmu i egzotyki z zachowaniem harmonii barw i kształtów. Sprzyjają one kontemplacji i jedności z otaczającą przyrodą.

Styl chiński w ogrodnictwie ukształtował się przed wieloma stuleciami, a […]

więcej »

Przedstawiamy naszego nowego Partnera jakim jest firma cebulekwiatowe.pl – która zajmuje się internetową sprzedażą roślin cebulowych. W swojej ofercie mają szeroki asortyment produktów: rośliny, zioła a także akcesoria ogrodnicze.

 

Firma cebulekwiatowwe.pl wywodzi się z firmy wielobranżowej LILIA i zrodziła się z potrzeby internetowej sprzedaży roślin.

W swojej ofercie firma posiada cebule kwiatowe, […]

więcej »

Rośliny w ogrodzie japońskim

Przez dnia 10 lipca 2015

Ogrody japońskie są namiastką naturalnego krajobrazu. Są wzorowane na formach naturalnych. Poprzez odpowiedni dobór roślin oraz detale stały się miejscem spokoju i rozważań. 

Drzewa iglaste:

jodła modrzew sosna drobnokwiatowa, czarna, japońska świerk

 

Drzewa liściaste:

buk grab grujecznik japoński klon japoński, klon palmowy miłorząb dwuklapowy śliwa wiśniowa wierzba całolistna ‘Hakuro – Nishiki’ wiśnia piłkowana ‘Kanzan’ […]

więcej »