Archiwum miesiąca: Czerwiec 2015

Dzisiaj pokażemy Wam bogactwo ogrodu francuskiego. Styl ten wywodzi się z XVII – wiecznej Francji. Cechuje się wysublimowaną formą i elegancją, a także przepychem typowym dla okresu baroku. Stanowi on wzorzec klasyczny i kojarzony jest z barokowymi i bogatymi pałacami. W ogrodzie francuskim centralnym punktem był pałac (w dzisiejszych czasach dom), który porządkował dokoła całą […]

więcej »

Dzisiaj z wielką przyjemnością przedstawiamy naszego nowego Partnera, czyli e-Sprzedawcę w aplikacji MyGreenSpace. Jest nim firma CHRONOS – producent kamiennych dekoracji ogrodowych. Ta firma nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat jest rozwijana i wzbogacona o coraz nowe produkty.

Dzięki współpracy z firmą Chronos w aplikacji MyGreenSpace pojawiło się wiele nowych interesujących produktów, które z pewnością […]

więcej »

Potwierdzone bezpieczeństwo- CERTYFIKACJA

Urządzenia na place zabaw, zgodnie z przepisami zawartymi w ustawie Prawo budowlane, są obiektami budowlanymi, które są elementami małej architektury. W budownictwie są szczególnie wymagane różnego rodzaju certyfikaty i atesty, ale nie ma obowiązku certyfikacji wyposażenia placów zabaw na zgodność z normami, z wyjątkiem szkół i placówek oświatowych, podlegających Ministerstwu Edukacji Narodowej.

[…]

więcej »

Rośliny w ogrodzie włoskim

Przez dnia 23 czerwca 2015

Przedstawiamy rośliny, które możemy wykorzystać we włoskim ogrodzie.

Drzewa iglaste:

cyprysik Lawsona sosna

 

Drzewa liściaste:

dąb platan

 

Krzewy iglaste:

cis pospolity świerk

 

Krzewy liściaste:

bukszpan wieczniezielony lawenda wąskolistna ostrokrzew sumak octowiec róża

 

Byliny:

gęsiówka kaukaska goździk lilia ogrodowa kosaciec orlik ogrodowy

 

Rośliny cebulowe:

czosnek […]

więcej »

Przedstawiamy Wam naszego kolejnego Partnera – Szkółkę Byczkowscy.

Szkółka Byczkowscy z ponad 50- letnią tradycją posiada szeroką ofertę roślin, która zadowoli potrzeby wielbicieli tradycyjnych założeń ogrodowych, jak również zwolenników nowoczesnych form.

 Zobaczcie jak prezentują się w naszej aplikacji rośliny szkółki Byczkowscy:

Szkółka Byczkowscy powstała w 1962 roku i była […]

więcej »

Prawidłowy dobór urządzeń poszczególnych grup docelowych ma zachęcać dzieci do intensywnej zabawy tak, aby w sposób aktywny same podnosiły swoją sprawność fizyczną, co jest istotne szczególnie w świetle ostatnich badań, z których wynika, że : „Nadwaga i otyłość u dzieci to w Polsce już prawdziwa epidemia. Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że […]

więcej »

Włoskie ogrody renesansowe

Przez dnia 16 czerwca 2015

W tym artykule zaprezentujemy ogród w stylu włoskim, wywodzący się z okresu renesansu. Kształtował na podłożu antycznym od XV wieku we Włoszech i rozprzestrzenił się po całej Europie w XVI w. Sty ten stworzył wyjątkową sztukę ogrodową i wytyczył kierunek klasycznego myślenia. Rozwinął się w powiązaniu z założeniami pałacowymi i willowymi.

Ogród włoski najbardziej […]

więcej »

Mamy przyjemność przedstawić kolejną firmę, która została naszym Partnerem – Gospodarstwo Szkółkarskie ŁAZUCCY. Szkółka specjalizuje się w produkcji liściastych roślin ozdobnych, ale wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, szkółka realizuje również zamówienia indywidualne, stale poszerzając zakres swojej oferty.

Zobaczcie jak prezentują się rośliny szkółki Łazuccy w aplikacji MyGreenSpace:

Szkółka Łazuccy ma bogatą historię i tradycję.­­­

Początki […]

więcej »

Jak zaprojektować funkcjonalny plac zabaw? Jak dobrać odpowiednie urządzenia i wreszcie jak sprawić żeby plac zabaw był bezpieczny, a zarazem atrakcyjny dla dzieci. Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w serii artykułów “Place zabaw – w harmonii z naturą”. Artykuły z tej serii zostały przygotowane przy pomocy naszego Partnera – firmę FIOR.

Podstawową i […]

więcej »

Przedstawiamy rośliny, które z powodzeniem mogą być stosowane w ogrodzie w stylu angielskim. Większość z nich możecie znaleźć w naszej aplikacji do projektowania ogrodów: MyGreenSpace. Stwórzcie swoją własną aranżacje zieleni z wykorzystaniem podanych gatunków.

Drzewa liściaste i iglaste:

większość

 

Krzewy iglaste:

cis pospolity jałowiec kolczasty, pośredni, płożący, skalny sosna górska

 

Krzewy liściaste: […]

więcej »