Archiwum miesiąca: Maj 2015

Bardzo gęsty i szeroki krzew do 1-2 m wysokości z cienkimi,  przewisającymi się gałązkami. Liście  zwykle 3(5) klapowane o długości ok 2-5 cm. Bardzo wcześnie rozwijające się wiosną. Jesienią przebarwiają się na jasnożółto. Owoce czerwone, błyszczące, dojrzewające w lipcu i dość długo utrzymujące się na gałęziach.

Gatunek mało wymagający i może przetrwać w każdych […]

więcej »

Ogród śródziemnomorski to urok ciepłego i słonecznego klimatu.

Dzisiaj przynosimy Wam powiew śródziemnomorskiego klimatu. Jest to styl lubiany przez nas wszystkich, nic dziwnego, bowiem jest on kojarzony ze słońcem, z przyjemnym klimatem i zapachem orzeźwiającego morza. Jest wprost przesycony wakacyjną aurą.

Ogród w stylu śródziemnomorskim nadaje się zarówno do niewielkich jak i dużych […]

więcej »

Pora na przedstawienie naszego kolejnego Partnera – jest nim firma GABLUX – producent koszy gabionowych i ogrodzeń gabionowych.

Gabiony to metalowe kosze wypełnione kamieniem, które chętnie są wykorzystywane zarówno z ogrodach, jak i w przestrzeniach miejskich. Odpowiednie materiały oraz specjalna konstrukcja zapewniają trwałość na lata, do której firma Gablux przywiązuje najwyższa wagę.

Zobaczcie jak […]

więcej »

Przedstawiamy kolejny krzew idealnie sprawdzający się w postaci żywopłotów.

Pięciornik krzewiasty jest niskim krzewem o gęstej, zaokrąglonej, koronie. Zwykle osiągający do 1 m wysokości. Liście drobne , pierzastozłożone zwykle z 3 do 7 wąskoeliptycznych listków. Kwitnie w V-X zwykle w postaci żółtych kwiatów. Rośnie powoli i jest długowieczny.

Swoją popularność zawdzięcza faktowi długotrwałego […]

więcej »

Rośliny w ogrodzie wiejskim

Przez dnia 19 maja 2015

W aplikacji MyGreenSpace znajdziecie mnóstwo roślin nadających się do ogrodu w stylu wiejskim.

Gatunki polecane dla nasadzeń w stylu wiejskim:

Drzewa owocowe tworzące sad:

jabłoń domowa brzoskwinia zwyczajna wiśnia pospolita morela pospolita

 

Drzewa liściaste:

brzoza brodawkowata, papierowa dąb bezszypułkowy, omszony, szypułkowy głóg jednoszyjkowy jarząb domowy, pospolity lipa drobnolistna, szerokolistna leszczyna pospolita […]

więcej »

Mamy dla Was coś wyjątkowego. Z racji tego, że chcemy podążać za współczesnymi trendami w projektowaniu ogrodów i architekturze krajobrazu, wzbogaciliśmy naszą bibliotekę aplikacji             o produkty naszego nowego Partnera- firmę Garden Spot, która jest producentem systemu do budowy ogrodów wertykalnych, mobilnych zielonych ścian oraz ekologicznych krat trawnikowych.

[…]

więcej »

Gęsto ugałęziony krzew, bardzo podobny do ostrokrzewu kolczastego. Liście sztywne, skórzaste, ciernisto lub drobno ząbkowane. Na żeńskich okazach zawiązują się liczne czerwone lub żółte owoce, które pozostają na krzewach do grudnia lub dłużej. Owoce trujące.

Gleba w uprawie ogrodowej powinna być żyzna, lekko wilgotna, niezbyt ciężka o lekko kwaśnym odczynie. Znosi stanowiska cieniste, ale […]

więcej »

W dzisiejszym artykule przedstawimy ogród w stylu wiejskim. Ostatnio ogród wiejski wraca do łask. Intensywna praca i pęd życia powodują, że ludzie szukają odpoczynku w zacisznym miejscu, a takim jest właśnie ogród wiejski, urządzany poza terenami aglomeracji. Ogród w tym stylu zdecydowanie przypomina wakacje spędzane w babcinym ogródku. W takim miejscu zagwarantowana jest bliskość natury, […]

więcej »

Ogród to nie tylko rośliny i mała architektura. To również wszelkie elementy, które wpływają na jego prawidłowe funkcjonowanie i ułatwiające korzystanie z niego.

Dlatego bardzo cieszymy się na współpracę z firmą geoPRODUCT, która wzbogaci naszą aplikację o kratki trawnikowe oraz obrzeża ogrodowe.

Zobaczcie co firma geoPRODUCT ma do zaoferowania:

To ażurowe kraty wykonane […]

więcej »

Drzewo o wysokości ok 40-50 m i stosunkowo wąskiej koronie.

Liście w formie igieł, jednak opadają na jesieni. Na drzewach pojawiają się okrągławe lub wydłużone szyszki.

Modrzewia należy sadzić na lekkiej, żyznej, dość wilgotnej glebie. Jest światłolubny. Do wzrostu potrzebuje dużo przestrzeni- w parkach dobrze prezentuje się jako samotnie rosnące drzewo. Jest wrażliwy na […]

więcej »