Archiwum miesiąca: Kwiecień 2015

Zapraszamy do nowej serii artykułów o stylach ogrodowych. Przy projektowaniu ogrodów warto zapoznać się z poszczególnymi stylami ogrodowymi. W niektórych stylach nie ma konieczności trzymania się sztywnych reguł, po prostu możemy nimi się inspirować. Każdy styl posiada własną historię, kulturę, innymi słowy swój własny niepowtarzalny klimat. Sztuka projektowania ogrodów jest specyficzna dla każdego kraju.

W […]

więcej »

Sezon grillowy już wkrótce, więc się dobrze składa, bo chcemy przedstawić naszego nowego Partnera, a jest nim firma Broil King – producent najwyższej jakości grilli gazowych.

 

Nasz Partner posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów i jak sam mówi:

“Kiedy stajesz się posiadaczem grilla Broil King, zaczynasz sobie zdawać sprawę, że jest to […]

więcej »

Drzewo iglaste zwykle do 15 m wysokości z wąska i stożkowatą koroną. Liście w dwóch formach: igiełkowatej i łuskowatej. Na starszych okazach przeważają liście łuskowate.

Na drzewie zawiązują się liczne mięsiste, kuliste szyszkojagody o barwie fioletowo-granatowej.

Gleby powinny być przeciętne, piaszczyste, suche.  Stanowiska dobrze nasłonecznione. Jest wytrzymały na mrozy i zanieczyszczenia miejskie.

Bardzo dobrze […]

więcej »

Projekt żywopłotu ozdobnego

Przez dnia 21 kwietnia 2015

W tym artykule przedstawimy projekty żywopłotu ozdobnego. To są żywopłoty z roślin ozdobnych, a więc dekoracyjne z kwiatów, owoców, kolorów liści itp. Nadają się do większości ogrodów przydomowych, a także do ogrodów o charakterze swobodnym. Te projekty możecie potraktować jako inspirację przy projektowaniu ogrodów.

W drugim projekcie przedstawiamy wysoki żywopłot ozdobny. Kompozycja żywopłotu składa się […]

więcej »

“Kształtowanie przestrzeni zewnętrznej domu to fascynujące i ambitne wyzwanie. W procesie tym zarówno stylistyka, poczucie ładu i estetyki, wyjątkowość form i kształtów jaki i funkcjonalność oraz wartość użytkowa muszą mieć zagwarantowane swoje miejsce.“

W tym tygodniu przedstawiamy naszego nowego Partnera, czyli e-Sprzedawcę w aplikacji MyGreenSpace. Jest nim firma METALICO – producent eleganckich i stylowych mebli […]

więcej »

Irga błyszcząca to gęsty krzew o wyprostowanych i sztywnych gałęziach. Osiąga ok 2,3 m wysokości.

Liście jajowatoeliptyczne, ciemnozielone i błyszczące.  Jesienią przebarwiające się na brunatnoczerwono, pomarańczowo lub żółto.Owoce kuliste o średnicy 8-10 mm, czarne i błyszczące, pojawiające się w październiku i szybko opadające.

Toleruje wszystkie rodzaje gleb. Całkowicie odporna na mrozy. Mało wrażliwa na […]

więcej »

Serdecznie zapraszamy na II Targi Ogrodnicze FIESTA GARDEN, które odbędą się w ten weekend (18, 19 kwietnia 2015 r.) w Opolu. 

Zespół MyGreenSpace również tam będzie:) Będziecie mięli okazję nas odwiedzić przy okazji naszej prelekcji, w której opowiemy o idei MyGreenSpace – pierwszej na świecie aplikacji e-commerce, która przenosi rynek architektury krajobrazu […]

więcej »

Projekt żywopłotu ozdobnego

Przez dnia 14 kwietnia 2015

W tym artykule przedstawimy projekty żywopłotu ozdobnego. To są żywopłoty z roślin ozdobnych, a więc dekoracyjne z kwiatów, owoców, kolorów liści itp. Nadają się do większości ogrodów przydomowych, a także do ogrodów o charakterze swobodnym. Te projekty możecie potraktować jako inspirację przy projektowaniu ogrodów.

Zaprezentujemy pierwszą wersję projektu żywopłotu ozdobnego. Pierwszy projekt przedstawia niski żywopłot […]

więcej »

Prezentujemy naszego nowego Partnera – Szkółka Krzewów Ozdobnych Mateusz Milczyński, oferującą szeroki wybór roślin ozdobnych, w sam raz do Państwa ogrodu.

Dzięki współpracy ze Szkółką Krzewów Ozdobnych Mateusz Milczyński, w naszej aplikacji pojawiły się nowe rośliny, którymi chcemy się chwalić.

Nikt tak nie opowie o Szkółce Milczyńscy jak sami właściciele. Zobaczcie jak opisują […]

więcej »

Berberys Thunberga to niski, szeroki, rozłożysty krzew do ok. 1 -1,5 m wysokości. Najbardziej rozpowszechniony spośród wszystkich rodzajów berberysów. Jego liczne odmiany (m.in. ‘Atropurpureum’ lub ’Tiny Gold’) o zróżnicowanych pokrojach i ubarwieniu są powszechnie stosowane w ogrodach oraz w terenach miejskich.

Na jesieni liście przebarwiają się na jaskrawoczerwono, pomarańczowo lub żółto. Zimą na pędach […]

więcej »