Archiwum miesiąca: Marzec 2015

W tym artykule przedstawimy Wam pierwszy projekt żywopłotu zimozielonego i półzimozielonego. To są żywopłoty, których liście nie opadają lub jedynie częściowo opadają na zimę. Nadają się do większości ogrodów przydomowych. Te projekty możecie potraktować jako inspirację przy projektowaniu ogrodów.

Pierwsza wersja projektu przedstawia niski, swobodny żywopłot z zimozielonych i półzimozielonych roślin liściastych. W zależności od […]

więcej »

Zimozielone drzewo lub duży krzew o powolnym wzroście, w ciągu 30 lat osiąga ok 3-4 cm wzrostu.

Liście w formie ciemnozielonych i błyszczących igieł, rozstawionych na gałęziach dwustronnie, grzebieniasto. U okazów żeńskich liczne owoce pokryte czerwoną osnówką.

Wymaga dość żyznych i wilgotnych, ale przepuszczalnych gleb. Źle rośnie na glebach suchych, podmokłych, zakwaszonych. Drzewo najbardziej […]

więcej »

Drodzy użytkownicy MyGreenSpace!

Poniżej przedstawiamy instrukcję zakładania konta i logowania się do aplikacji MyGreenSpace przy użyciu płyty dołączonej do Gazety Wyborczej.

 WAŻNE: rejestracja przy użyciu płyty dołączonej do Gazety Wyborczej umożliwia założenie konta w pakiecie Optimum na okres 6 miesięcy całkowicie za darmo. Przez ten czas nie ponoszone są żadne koszty korzystania z aplikacji MyGreenSpace. […]

więcej »

Prezentujemy drugi projekt żywopłotu iglasto – liściastego. Nadaje się do większości ogrodów przydomowych. Te projekty możecie potraktować jako inspirację przy projektowaniu ogrodów.

Drugi projekt przedstawia średniej wysokości żywopłot liściasty. Ten żywopłot nadaje się do ogrodów o charakterze swobodnym i geometrycznym, może być przystosowany jako żywopłot oddzielający poszczególne części ogrodu lub jako żywopłot reprezentacyjny w części […]

więcej »

Dzisiaj przedstawiamy kolejny gatunek a formowane żywopłoty. Niezwykle urokliwy i wdzięczny bukszpan wiecznieziolony (Buxus sempervirens).

Jest to zimozielony, liściasty krzew  dorastający nawet do 3 m wysokości. Liście małe (1-4cm dł), nakrzyżległe, eliptycznie jajowate, skórzaste, nagie, ciemnozielone, błyszczące.

Lubi stanowiska cieniste, osłonięte, podłoże lekkie, umiarkowanie wilgotne (choć znosi też dobrze suszę).

Bukszpan świetnie znosi formowanie, […]

więcej »

Prezentujemy pierwszy projekt żywopłotu iglasto – liściastego. Nadaje się do większości ogrodów przydomowych. Te projekty możecie potraktować jako inspirację przy projektowaniu ogrodów.

Pierwszy projekt dotyczy niskiego żywopłotu typu swobodnego, z liśćmi nieopadającymi na zimę. Nadaje się do każdego typu ogrodów. Aranżacja żywopłotu charakteryzuje się kształtem geometrycznym, w tym przypadku kule i fale. Złocista trzmielina Fortune’a ‘Emerald’n […]

więcej »

Wysokie drzewo o stożkowej i gęstej, nisko osadzonej koronie. Dorasta do 20 m wysokości i 15 m szerokości.

Ma gładką popielatoszarą korę. Lancetowate, w rożnym stopniu powcinane liście, jesienią przebarwiają się na żółto, czerwono lub pomarańczowo. Jest jednym z najładniejszych drzew leśnych, również w stanie bezlistnym, głównie ze względu na pokrój oraz korę.

Musi […]

więcej »

Prezentujemy drugą wersję projektu żywopłotu liściastego. Nadaje się do większości ogrodów przydomowych, zwłaszcza do ogrodów o charakterze geometrycznym. Te projekty możecie potraktować jako inspirację przy projektowaniu ogrodów.

Druga wersja projektu przedstawia średniej wysokości formowany żywopłot liściasty. Ten żywopłot  może być przystosowany jako żywopłot oddzielający poszczególne części ogrodu lub jako żywopłot reprezentacyjny w części frontowej ogrodu […]

więcej »

Zimozielone drzewko osiągające do 2-3 m wysokości w wieku 10 lat. Charakteryzuje się średnią siłą wzrostu i tworzy niemalże idealnie stożkową, zwartą koronę z krótkimi konarami, na których występują jasnoszare szyszki o długości 8-10mm. Liście w formie łusek, zimozielone. Roślina trująca. Ze względu na płytki system korzeniowy nie znosi suszy i przemarzania z srogie zimy.

[…]

więcej »

Prezentujemy pierwszą wersję projektu żywopłotu liściastego. Nadaje się do większości ogrodów przydomowych, zwłaszcza do ogrodów o charakterze swobodnym, naturalnym. Te projekty możecie potraktować jako inspirację przy projektowaniu ogrodów.

Pierwszy projekt dotyczy wysokiego żywopłotu typu swobodnego, z liśćmi opadającymi na zimę.  W skład tego żywopłotu wchodzą gatunki forsycji zwisłej i pęcherznicy kalinolistnej ‘Diabolo’. Kwitnąca wiosną na […]

więcej »