Archiwum miesiąca: Październik 2014

Ogród w stylu shabby chic

Przez dnia 31 października 2014

Przedmiotem metamorfozy jest niewielki ogród miejski w zabudowie szeregowej. Kluczowymi inspiracjami przy tworzeniu koncepcji, były: styl shabby chic, klimat Prowansji czy romantycznych, submiejskich ogrodów angielskich.

Aranżacja ogrodu przywołujące śródziemnomorski klimat, ale jednocześnie koresponduje z polskim otoczeniem. W ogrodzie wyraźnie wyznaczono dwie strefy: wejściową, w której pojawiają się m.in. lawenda więcej »

Pierwszym i podstawowym etapem bez którego nie możemy rozpocząć projektowania ogrodów jest rozmowa z inwestorem. Dotyczy to nie tylko architektury krajobrazu, ale również urbanistyki czy architektury wnętrz.

Należy najpierw poznać jego oczekiwania w stosunku do projektu, które mogą okazać się bardzo pomocne w dalszych etapach projektowania. Inwestor może nam podpowiedzieć jakich rozwiązań oczekuje […]

więcej »

Rabata światłolubna

Przez dnia 24 października 2014

Rabata w swoim stylu nawiązująca do stylu formalnego z symetryczną kompozycją roślin. Liniowy układ nasadzeń podkreśla strefowość rabaty. W centralnej części znajdują się krzewy wyższe, np: świerk pospolity ‘Pusch’ oraz świerk pospolity ‘Little Gem’.

Niższe partie są tworzone przez tawułę japońską ‘Little Princess’, świerk biały ‘Alberta Globe’ oraz Berberys Thunberga ‚Tiny Gold’. Miłorząb dwuklapowy […]

więcej »

Zapewne każdy z Nas marzy o własnym ogrodzie przydomowym. O zielonej przestrzeni, w której byłoby miejsce na relaks, odpoczynek od zgiełku lub która stałaby się miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Ważne jest, aby na samych marzeniach się nie zatrzymać i samemu podjąć próby założenia własnego wymarzonego ogrodu, który będzie nam służyć przez […]

więcej »

Rabata w stylu romantycznym

Przez dnia 17 października 2014

Styl nawiązujący do stylu wiejskiego o nieregularnych liniach i swobodnych nasadzeniach roślin. Charakteryzuje się subtelnością i urokiem w doborze gatunkowym, który ma za zadanie oczarować odbiorcę. Bujnie kwitnące krzewy: Róża pomarszczona ‘Hansa’, Róża pomarszczona ‘Robusta’ oraz Hortensja piłkowana przyciągają wzrok, podczas gdy lawenda wąskolistna oraz modrzew japoński ‘Wolterdingen’- stanowią subtelne dopełnienie rabaty.

W […]

więcej »

Spotkanie z naukowcami z Rzeszowa

Przez dnia 3 października 2014

W ostatni piątek (26.09) mieliśmy okazję gościć w Naszej firmie naukowców z Rzeszowa, którzy przybyli do Wrocławia na zaproszenie Klubu Innowatora, którego założycielem jest p. Maciej Zarański.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Nauka idzie  w praktykę” i miało miejsce w firmie Cosmo Green we Wrocławskim Parku Technologicznym.

Zaczęło się od drobnego poczęstunku, […]

więcej »

W aplikacji MyGreenSpace pojawiła sie nowa funkcjonalność, która na pewno ułatwi projektowanie ogrodów każdemu z Nas.

Jest nią podnoszenie obiektów w 3D.  Teraz kontrolując wygląd naszego ogrodu w widoku 3D możemy automatycznie nanieść zmiany, czyli przesunąć wybrany obiekt bez konieczności powrotu do widoku 2D i ponownego ładowania wizualizacji.

Zobaczcie jak przesunąć dany obiekt […]

więcej »